Do czego potrzebowałam papier ozdobny?

Kilka miesięcy temu gorącą parę ruszyły przygotowania do ślubu. Próbowałam znaleźć ciekawe, inne rozwiązania, żeby nasze zaproszenia były oryginalne. Ostatecznie dałam przekonać się Michałowi, że zaproszenia zamówimy, ale powiadomienie o noclegu oraz poprawinach postanowiłam wykonać sama. Moja mama sceptycznie podchodziła do mojego pomysłu, ale nie zniechęciło mnie to.

Papier ozdobny do pisania listów i nie tylko

papiery ozdobne trójmiastoNajpierw na komputerze przygotowałam treść powiadomień, a później wydrukowałam je sobie. Dopiero wtedy zaczęłam szukać czegoś takiego, jak papiery ozdobne trójmiasto jest sporym terenem, dlatego miałam ogromny wybór. Na szczęście udało mi się znaleźć papier ozdobny w przystępnej cenie, więc kupiłam trzy sztuki, ponieważ tak naprawdę nie wiedziałam do końca, ile będę potrzebowała. Papiery ozdobne są dostępne albo na pojedyncze stuki albo można je dostać w formie wyrywanej książeczki, w której znajduje się kilkadziesiąt stron. Wybrałam tą drugą opcję, ponieważ w książce było co najmniej kilka motywów z kwiatami, które idealnie pasowały do motywu przewodniego naszego wesela. Należało mi na tym, aby wszystko pasowało do siebie. W każdym razie na papierze ozdobnym można napisać również list i wysłać go najlepszej koleżance czy przyjaciółce, a nawet rodzinie, co z kolei polecam, ponieważ niedługo zapomnimy co to znaczy ręczne pisanie. Z tego co mi wiadomo, to papier ozdoby jest także stosowany do ręcznie robionych przedmiotów. Począwszy od laurek, po koszyki, czy inne rzeczy.

Czasami na papierze ozdobnym drukowane są także różnego rodzaju dyplomu czy uznania, o czym w sumie wcześniej nawet nie pomyślałam. Uniwersalność papierów ozdobnych w sumie zachwyca praktycznie na każdym kroku, co moim zdaniem działa na korzyść. Bardzo lubię prace manualne i chyba kupić więcej papieru ozdobnego i może ja stworzę coś oryginalnego?