Efektywne izolacje natryskowe

Wiele osób zastanawia się nad tym dlaczego ponosi tak duże koszty za ogrzewanie. Mało kto jednak wie, że odpowiadać za to może nieodpowiednio ocieplona podłoga na poddaszu. To przez poddasze z naszego domu ucieka najwięcej ciepła bowiem jak wiadomo ciepłe powietrze unosi się ku górze. Jeśli nie zadbamy o stworzenie solidnej izolacji to nasze ogrzewanie nie będzie tak bardzo wydajne jak byśmy tego chcieli. 

Skuteczne ocieplanie poddaszy 

natrysk pianki poliuretanowejOd jakiegoś czasu bardzo dużym uznaniem zaczyna cieszyć się metoda ocieplania budynków w oparciu i natrysk pianki poliuretanowej. Stosowanie tego typu izolacji natryskowej jest niezwykle efektywne. Pianka poliuretanowa rozprowadzana jest za pośrednictwem specjalnego agregatu. Urządzenia tego typu połączone są z kompresorem, który odpowiada za natrysk pianki poliuretanowej pod bardzo dużym ciśnieniem. Dzięki temu pianka może skutecznie wypełniać wszelkie szczeliny i luki. Pianka poliuretanowa swoją strukturą przypomina gąbkę. Materiał ten świetnie przylega do różnych powierzchni i szybko twardnieje. Na dzień dzisiejszy na natrysk pianki poliuretanowej decyduje się mnóstwo posiadaczy domów szkieletowych. W ich przypadku ocieplanie styropianem jest dość mało praktyczne a pianka PUR idealnie się do takich konstrukcji nadaje. Niektórzy decydują się również na ocieplanie pianką swoich garaży czy też domków na działkach rekreacyjnych. Zastosowanie takiej pianki jest niemalże nieograniczone. 

Ogólnie rzecz biorąc pianka poliuretanowa jest naprawdę znacznym konkurentem dla popularnego wciąż styropianu oraz wełny mineralnej. Natryskami z pianki zajmuje się już dość sporo firm. Zrealizowane inwestycje oraz cenniki możemy z łatwością znaleźć na ich stronach internetowych. Wystarczy w przeglądarce wpisać odpowiednie hasło.