Ekonomiczna waga do 60 ton dla ciężarówek

Biorąc pod uwagę duży ciężar, jaki mają samochody ciężarowe, wagi używane do mierzenia stopnia ich ciężkości muszą być odpowiednio wytrzymałe. Ponadto wielkość samego sprzętu również musi być odpowiednia, ponieważ należy brać pod uwagę fakt, że ciężarówki są zdecydowanie szersze aniżeli samochody osobowe. Wśród najbardziej ekonomicznych rozwiązań spośród różnego rodzaju wag samochodowych do 60 ton, z pewnością warto zwrócić uwagę na wagę osiową.

Osiowa waga dla samochodów ciężarowych

waga samochodowa 60 tonDo efektywnego ważenia samochodów ciężarowych w sposób wysoce ekonomiczny, zdecydowanie jedną z najciekawszych opcji jest wybór wagi osiowej. Posiada ona drukarkę techniczną, która pozwala na sumowanie poszczególnych osi pojazdów oraz udokumentowanie pomiarów. Ponadto na ogół możliwy jest wybór pomiędzy opcją statyczną a dynamiczną. W wersji statycznej samochód zatrzymuje się każdorazowo na wadze każdą z osi. Po zatrzymaniu należy nacisnąć odpowiedni przycisk na mierniku wagowym. W wersji dynamicznej samochód powoli przejeżdża przez wagę każdą osią. Podczas tego procesu waga dynamicznie oblicza ciężar, co oznacza, że waga osiowa dynamiczna jest zdecydowanie bardziej zautomatyzowana. Dużą zaletą wyboru wagi osiowej jest również wykorzystanie miejsca. Waga samochodowa 60 ton tego typu zajmuje zdecydowanie mniej miejsca aniżeli jej sławniejsze betonowe lub stalowe odpowiedniki, a co za tym idzie rozwiązanie tego typu może okazać się wyjątkowo atrakcyjne dla firm, które nie posiadają dużego placu manewrowego.

Spośród szerokiej oferty różnego rodzaju wag do 60 ton zdecydowanie warta uwagi jest waga osiowa. Jak zostało wspomniane w tekście, jest stosunkowo mała przy dość wysokim współczynniku nośności. Dodatkową zaletą jest cena tego typu urządzeń, która jest stosunkowo niska, a co za tym idzie może okazać się świetnym rozwiązaniem dla mniejszych firm zarówno pod względem finansowym jak i względem posiadanego placu manewrowego.