Folie bezpieczne dla środowiska naturalnego o naciągu 300%

 

Hodowcy zwierząt gospodarskich skarmiają je konkretnymi rodzajami paszy. Krowy wymagają np. zadawania specjalnymi paszami objętościowymi i treściwymi. Do pasz objętościowych zalicza się nie tylko kiszonki, ale też sianokiszonki.

Kleistość folii kiszonkarskiej zapewniana przez poliizobutylen

tanie worki do kiszonekSiano zebrane z pola zostaje owinięte w specjalną folię za pomocą maszyny, jaką jest owijarka. Owinięcie musi być bardzo ścisłe. Folia dokładnie przylega do materiału. A to wszystko po to, by zapewnić warunki beztlenowe. Dzięki temu wewnątrz będzie zachodzić fermentacja, czyli kiszenie. Dobra folia to taka, którą można wykorzystać do różnych typów owijarek. Folie kiszonkarskie powinny się też charakteryzować innymi cechami jak np. kleistością. Folia musi być elastyczna i gwarantować wysoka wydajność. Jako że baloty z kiszonkami znajdują się najczęściej na zewnątrz, to muszą być one przyjazne dla środowiska naturalnego, nie mogą go zanieczyszczać. Dodatkowo kupuje się tanie worki do kiszonek, które jeszcze bardziej zabezpieczają paszę. Folie do sianokiszonek powinny ulegać recyklingowi, czyli wyrzucone mogą zostać użyte ponownie do produkcji takich folii. Najważniejsze jest jednak to, by odpowiednio zabezpieczyć kiszonkę. To kiszonka ma mieć zapewnione warunki beztlenowe. W przeciwnym razie zgnije i spleśnieje. Kleistość folii wpływa oczywiście na jej szczelność. Na zewnątrz folii kiszonkarskiej znajduje się specjalny związek, jakim jest poliizobutylen.

W skrócie związek ten nazywany jest PIB i to właśnie on pozwala na idealne zapakowanie balotu. Najlepiej wybrać folię, która ma strukturę 5-warstwową. Są też dostępne folie, które mają 3 warstwy, ale te mniej zabezpieczają kiszonkę. Przed zakupem warto też sprawdzić, jaki dana folia ma naciąg. Niektórzy producenci mają w ofercie folie o naciągu 300%.