Lekarz specjalista od włosów

Włosy są wizytówką każdej osoby, dlatego właściwa pielęgnacja jest kluczem do pięknej czupryny. O włosy dbamy każdego dnia w trakcie mycie, ale też stylizacji. Żeby były zdrowe i gęste, to konieczna jest odpowiednia dieta.

Gdzie znajdziemy trychologa?

lekarz trychologWłosy, to przede wszystkim keratyna. Do ich prawidłowego wzrostu konieczne jest zaopatrzenie włosów w odpowiednie dawki witamin i minerałów, które musimy dostarczać każdego dnia. Na ich stan wpływa też tryb życia i to, czy doświadczamy dużego stresu, bo on potrafi doprowadzić nawet do wyłysienia. Specjalistą od włosów jest lekarz trycholog, którego możemy najczęściej spotkać w prywatnych gabinetach, lub klinikach włosa. Zawodowo zajmuje się badaniem włosów i skóry głowy, dlatego jeżeli zauważymy u siebie nadmierne wypadanie włosów, które trwa dłużej niż dwa, trzy miesiące, to bezzwłocznie należy się udać do trychologa. Badanie przeprowadzane przez lekarza jest całkowicie bezbolesne, a nawet go nie czujemy, bo jest wykonywane na powierzchni skóry głowy i strykturze włosa. Dzięki małej kamerze, wyposażonej w funkcję kilkunastokrotnego powiększenia, trycholog może dokładnie obejrzeć problem z bliska. Słabe włosy są najczęściej wynikiem problemów skórnych, które są od razu widoczne pod okiem kamery. Ponieważ wizyty się odbywają tylko w prywatnych gabinetach, to musimy za nią zapłacić z własnej kieszeni. Najczęściej wystarczy jedna, lub dwie wizyty u lekarza specjalisty, aby na zawsze pozbyć się problemu nadmiernego wypadania włosów.

Dobrego trychologa najlepiej szukać w internecie po opiniach klientów. Ważne, żeby był to lekarz, a nie osoba po kursie trychologicznym, bo wtedy mamy pewność wysokiej jakości usługi. W każdym dużymi mieście znajduje się przynajmniej kilka salonów trychologicznych.