Najlepsze klocki dla dzieci

Każde dziecko lubi się bawić, bo w jej trakcie niepostrzeżenie się uczy. Nabywa nowe umiejętności i staje się bardziej sprawne fizycznie i psychicznie. Dlatego warto dawać dzieciom mądre zabawki, które uczą kreatywności i dają wiele możliwości.

Jakimi klockami bawią się małe dzieci?

klocki dla małych dzieciMaluchy nie mają ograniczeń jak dorośli i dlatego też, często ich pomysły i zajęcia są wręcz abstrakcyjne. Zabawki, pomagają dzieciom poznawać świat i uczą zasad jakimi rządzi się nasz świat. Najpopularniejsze są samochodziki, lalki, pluszowe misie czy klocki dla małych dzieci. Niemalże każde dziecko ma w swoim pokoju od kilkudziesięciu do nawet kilkuset klocków, z których można wyczarować niesamowite budowle. Przy ich wyborze dla naszego dziecka, warto się kierować jakością i wiekiem dziecka, ponieważ nie każdymi mogą się bawić wszystkie dzieci. Dla małych dzieci, stworzone są specjalne modele wykonane z gumy, drewna lub plastiku i mają znacznie większe rozmiary niż klasyczne modele kloców dla starszych dzieci. Jest to konieczne, ponieważ dzieci do około półtora roku, większość przedmiotów, które znajdują się w ich otoczeniu, lądują w buzi. Jeżeli dziecko będzie w stanie wsadzić sobie klocek do buzi, to może się nim zakrztusić. Ważną cechą klocków dla małych dzieci, są ścięte i zaokrąglone rogi oraz zaokrąglone brzegi. Klocki mogą służyć do budowania różnych konstrukcji albo do nauki, jak w przypadku drewnianych klocków, na których nadrukowane są literki i cyferki. Zabawa klockami jest nieograniczona.

Pierwsza zabawa klockami nie będzie wyglądać tak jak byśmy tego chcieli, ponieważ  maluch nie umie jeszcze budować, ale za to potrafi wszystko burzyć i to sprawia mu wiele radości. Z czasem nauczy się je wykorzystywać i będzie budować wysokie wieże.