Praca zawodowa dawniej i dziś

Jak pracownicy rozumieją dziś pojęcie „dobry pracodawca”? Od czego uzależniają swoją opinię? W obecnych czasach mamy nieco inne wymagania wobec pracy zawodowej. Dawniej stabilizacja i bezpieczeństwo zatrudnienia stawiane były na pierwszym miejscu. Dziś szukamy wyzwań, samorealizacji, elastyczności i benefitów.

Firmowe konferencje w modzie

konferencje dla firm na mazurachWedług moich obserwacji pośród grupy trzydziestolatków, czyli ludzi młodych, ale już z doświadczeniem, obecnie najbardziej cenimy w naszych firmach możliwość rozwoju i integracji. Chętnie wyjeżdżamy na integracyjne wypady, dodatkowe szkolenia. Utożsamiamy się z naszą pracą. Podobno najczęściej odwiedzanym regionem celem doszkalania pracowników są Mazury, a szczególnie Kraina Wielkich Jezior Mazurskich. Właśnie tam znajdziemy najgęstszą sieć hoteli oferujących szkolenia i konferencje dla firm na mazurach. Ośrodki prześcigają się w ofertach. Bogate menu i wygodne pokoje to już konieczny standard. Teraz liczą się ciekawe atrakcje, dodatkowe wycieczki, gry i możliwość uprawiania sportów na terenie hotelu. W cenie są też pomysłowe imprezy firmowe: ogniska, biesiady, różne rozgrywki sportowe. Takie spotkania zwykle składają się z części szkoleniowej i rozrywkowej, więc hotele muszą dysponować zarówno salami na kilkanaście lub kilkadziesiąt osób, jak i zapleczem rozrywkowym. 

Takie imprezy są ogromną częścią zarobków hotelu. Są to zwykle wyjazdy minimum dwudniowe na dużą ilość osób. To zdecydowanie łatwiejszy pieniądz niż pojedynczy klienci. Dobry hotel postara się też, żeby takie firmowe spotkania nie przeszkadzały indywidualnym gościom. To mogłoby bardzo zaszkodzić renomie obiektu. Z kolei przyjazne szkolenie i dobre warunki hotelowe mogą zachęcić uczestników do prywatnej wizyty w hotelu wraz z rodzinami po godzinach pracy.