Prosty sposób na metamorfozę szafki

W dzisiejszych czasach wyrzucamy mnóstwo rzeczy codziennego użytku – zepsute urządzenia, sprzęty, zużyte meble, ale również rzeczy, które najzwyczajniej w świecie nam się znudziły i nie cieszą już naszego oka tak jak w momencie kupna. Stare meble mimo dobrego stanu lądują często w komisach, na internetowych aukcjach albo zostawiane są na pastwę losu na śmietnikach.

Uchwyt zamiast nowej szafki

uchwyty do szafekWielu z nas decyduje się raz na kilka lat na remont czy wymianę mebli, bo aktualne nam się już opatrzyły i chcielibyśmy zmienić wizualnie swoje najbliższe otoczenie. Mnóstwo niezniszczonych rzeczy ląduje wtedy na sprzedaż lub zostaje po prostu wystawionych przy śmietnikach. Da się tego uniknąć. Jak mawiają – diabeł tkwi w szczegółach. Warto pomyśleć o małych rzeczach, które mogą całkowicie odmienić wnętrza. Spójrzcie choćby na swoje uchwyty do szafek w kuchni czy w pokoju dziennym. Na rynku jest mnóstwo oryginalnych, pięknych uchwytów w różnym stylu, na które na co dzień mało kto zwraca większą uwagę, a ich wymiana – uwierzcie – zmieni nasz wystrój diametralnie. Jeśli znudziły nas nasze meble, nie musimy od razu robić wielkiej rewolucji i wymieniać je bezdusznie na nowsze modele. Warto przyjrzeć się detalom. Powyżej wspomniana wymiana uchwytów do szafek jest dziecinnie prosta, wystarczy najzwyklejszy śrubokręt i voila! Małym kosztem możemy całkowicie odmienić wygląd naszych mebli.

Męczy nas rutyna dnia codziennego, każdy dzień ciągnie się podobnie i potrzebujemy nowości w swoim otoczeniu. Każdy po powrocie z pracy wraca do swojego gniazdka, w którym otaczają go meble i rzeczy towarzyszące mu na co dzień. Czasem zwykłe przemeblowanie pokoju daje nam poczucie zmiany, jakiejś nowości. Nie zawsze trzeba robić wielkie rewolucje, czasem wystarczy zmienić kilka detali i można na nowo cieszyć się starymi meblami.