Różnorodna oferta butelek plastikowych

 

Butelki plastikowe dzięki swojej odporności na wszelkiego rodzaju detergenty oraz wytrzymałemu tworzywu, są szeroko wykorzystywane w wielu branżach. Opakowania tego typu są używane na przykład w branżach spożywczych, chemicznych czy kosmetycznych. Jednak także inne części gospodarki mogą korzystać z szerokiej oferty butelek wielu producentów.

Jakie butelki plastikowe produkują firmy?

butelki plastikowe producentButelki plastikowe są szeroko wykorzystywane w branży chemicznej. Mogą stanowić podstawowy element produkcji mydeł w płynie lub płynów do mycia naczyń. Produkując butelki plastikowe producent zwraca szczególną uwagę na ich kształt, który musi być zgodny z wolą klienta. W ten sposób szybko i łatwo udaje się wyprodukować butelki o różnych kształtach, które stanowią część rozpoznawalności danej marki. Szczególną wartość towarom nadają butelki w branży spożywczej. W tym przypadku producenci mogą zaoferować niezwykle szeroka paletę butelek z plastiku, które są zupełnie bezpieczne dla osoby spożywającej z niej napój. Butelki tego typu to przede wszystkim wyroby o różnej pojemności, dzięki czemu znajdują zastosowanie w produkcji napojów i wód mineralnych, które są ustawiane na półkach sklepowych. Butelki z plastiku mają także wiele przetłoczeń, które pomagają w pewnym trzymaniu butelki nawet mokrymi lub spoconymi dłońmi. Tworzenie ergonomicznych butelek to strategia nie tylko producentów, ale także firm spożywczych.

Plastikowe butelki i opakowania spotkamy także w branży kosmetycznej. W tego typu butelkach i buteleczkach są umieszczane kosmetyki, które najczęściej przyjmują postać ciekłą. Butelka dla kosmetyków jest wyposażana w wiele zamykań, a także zakrętek, które ułatwiają nakładanie tego typu kosmetyków. Przykładem może być specjalna zakrętka – pompka.