Ułatwienie nauki z WebAR’em

Jeszcze parę dekad temu dzieci chodziły do szkoły z jednym zeszytem, piórem, kałamarzem, a za wszystkie podręczniki służył im jeden elementarz. Czasy się jednak zmieniają, dlatego obecnie dzieciaki mają dostęp do takich technologii, o jakich ich dziadkom nawet się śniło. Dzięki rozmaitym aplikacjom nauka może być znacznie ciekawsza niż kiedyś.

Wykorzystanie WebAR’u do nauki

webAR arcore arkitO ile kiedyś białymi krukami były książki z kolorowymi obrazkami, o tyle współcześnie dostęp do różnego rodzaju multimediów sprawił, że znacznie więcej wymaga się od książek. Ciekawą nowinką technologiczną stały się programy, takie jak WebAR ARCore ARKit, czyli aplikacje z dostępem do tak zwanej rzeczywistości poszerzonej. To bardzo ciekawe rozwiązania, które może zachęcić dzieci do nauki poprzez umożliwianie im podejmowanie interakcji z historią zawartą w książce. Wystarczy, żeby dziecko posiadało smartfona lub tablet z tylną kamerką oraz odpowiednią aplikacją. Dzięki temu możliwe będzie zeskanowanie rozmieszczonych w wielu miejscach książki kodów z dostępem do wirtualnej rzeczywistości. W ten sposób dziecko odkrywa coś, czego nie widać na pierwszy rzut oka – na ekranie wyświetlają się wówczas dodatkowe wizualizacje postaci z książki lub różne ciekawe przedmioty, o których jest aktualnie mowa w opowiadanej historii. Wszystko dostępne jest, rzecz jasna, w czasie rzeczywistym, dlatego dzieciaki mogą o dowolnej porze wchodzić w interakcje ze swoją ulubioną książką i uczyć się w ten sposób.

Dzieci są z natury ciekawskie, dlatego trzeba im umożliwiać odkrywanie świata na wiele różnych sposobów. W dobie całej masy różnych rozwiązań technologicznych poszerzona rzeczywistość WebAR’u może stanowić prawdziwy krok milowy w rozwoju najmłodszych. W wirtualnym świecie można się naprawdę wiele nauczyć.