Wsparcie potrzebne od zaraz

Kiedy nasza ukochana osoba odchodzi, jest wiele rzeczy, których trzeba dopilnować – odpowiedniego ubioru dla nieboszczyka, doboru trumny i pomnika, zwrócenie się do księdza (lub innej osoby, w zależności od naszej wiary), który miałby dokonać pochówku, ale są też rzeczy, z którymi sami sobie nie poradzimy. W końcu zwłoki trzeba przetransportować i to równie ważne co pozostałe zadania.

Czy transport zmarłego jest dużym problemem?

transport zwłok we WrocławiuKiedy jeszcze mieszkałam we Wrocławiu, w moim życiu miała miejsce niezmiernie przykra sytuacja. Mieszkałam wtedy w dużym domu, razem z rodzicami i dziadkami, których z całego serca kochałam. Niestety, kiedy miałam prawie osiemnaście lat, dostaliśmy wiadomość o tym, że babcia bardzo ciężko zachorowała i wiedzieliśmy już, że to jej ostatnie dni. Najgorsze było to, że przebywała wtedy w mieście na drugim końcu Polski i mama już od paru dni zamartwiała się o to, jak sprowadzić jej ciało z powrotem do domu gdyby naprawdę był to koniec jej życia.  Sama do końca miałam nadzieję, że nie będzie absolutnie takiej potrzeby. Kiedy jednak dostaliśmy telefon, że babcia zmarła, zupełnie się rozsypała, bojąc się, że będzie to niemożliwe, Nie chcąc siedzieć bezczynnie, przeszukałam internet i znalazłam – transport zwłok we Wrocławiu. Od razu podsunęłam to mamie i mimo, że nadal widziałam, że cierpi, zobaczyłam też, że poczuła ulgę. Dzięki tej usłudze babcię udało się szybko przewieźć do domu i zająć się organizacją pogrzebu.

Dzięki temu, że takie usługi w odpowiednio wybranych firmach przebiegają sprawnie, rodzina czuje się nieco odciążona i nie musi się już tak bardzo o wszystko martwić. Nie ukrywajmy – to naprawdę pomaga szybciej oswoić się z wydarzeniami, bo wiemy, że dopilnowaliśmy wszystkiego tak jak trzeba.