Wybieramy materac dla dziecka

Noworodek może spać nawet 20 godzin na dobę. Podczas tego czasu rozwija się zarówno jego mózg, jak i ciało, dlatego rolą rodzica jest zapewnienie dziecku odpowiednich warunków do spania, by ten rozwój jak najlepiej wspomóc i umożliwić. Okazuje się, że rodzaj łóżeczka czy materiału pościeli do spania nie ma tak ogromnego znaczenia, jak materac, który będzie podporą dla malucha w trakcie snu.

Zalety materaca dwustronnego

tanie materace dwustronneRola rodzica wiąże się z ogromną odpowiedzialnością, bowiem w nasze ręce powierzone zostaje ludzkie zdrowie i życie. W związku z tym chcemy podejmować decyzje, które będą jak najbardziej bezpieczne dla naszych dzieci, a jednocześnie zapewnią odpowiedni komfort i wygodę podczas snu. Przy wyborze właściwego materaca duże znaczenie ma jego twardość, bowiem kręgosłup malucha powinien być odpowiednio podparty na całej długości. Dla najmłodszych polecane są materace o średniej twardości, bez wyznaczonych stref twardości. Z kolei dla dzieci, które skończyły już pierwszy rok życia możemy wybrać materac ze zróżnicowaną strefą twardości ze wzmocnioną strefą twardości na strategiczne punkty ciała, takich jak główka. Jeśli chcemy zaoszczędzić i nie kupować dwóch materaców dla dziecka, doskonałe będą tanie materace dwustronne, których poszczególne strony dostosowane są do konkretnego wieku i potrzeb dziecka. Wówczas po osiągnięciu przez dziecko wieku dwunastu miesięcy wystarczy odwrócić materac, by cieszyć się wzmocnioną konstrukcją, dostosowana do zwiększającej się wagi dziecka. Takie rozwiązanie pozwala zdecydowanie ograniczyć wydatki, które musielibyśmy przeznaczyć na zakup dwóch osobnych sztuk materaca.

Jako rodzic chcemy zapewnić dziecku jak najlepsze warunki, umożliwiające właściwy rozwój oraz wygodę malucha. Okazuje się, że jakość i komfort snu pociechy nie zależy od formy łóżeczka czy pościeli, w którą wyposażymy mebel. Na tą kwestię największy wpływ ma dobrej jakości materac.