Zastosowanie odbojnic narożnych

W przestrzeni publicznej znajduje się bardzo dużo miejsc, które są chronione za pomocą barierek, czy słupków. Głównie jest to ochrona zarówno dla kierowców, jak i dla pieszych. Produkty te tworzone są z trwałych materiałów, które dodatkowo odporne są na uszkodzenia. Jednak coraz częściej stosuje się również inne sprzęty.

Czym są odbojnice?

odbojnice narożneBardzo popularnym produktem, który używany jest przez większość firm budowlanych są odbojnice. Spotyka się je zazwyczaj na parkinach, czy w garażach, a także w niebezpiecznych miejscach, lub w takich gdzie trzeba zachować szczególną odporność. Przypominają barierki, jednak są o wiele niższe. Zazwyczaj ochraniają rury, słupy, czy narożniki budynków. W ten sposób nikt nie może ich uszkodzić, a szczególnie kierowcy swoimi samochodami. Oczywiście tworzone są z trwałych materiałów, tak samo jako wspomniane już barierki, czy słupki. Zazwyczaj jest to stal. Wiele firm decyduje się na dodatkowe ocynkowanie jej, w ten sposób staje się ona odporna na korozję. Co więcej, dzięki temu odbojnice narożne mogą być stosowane również na zewnątrz przy zmiennych warunkach pogodowych. Jak sama nazwa wskazuje ochraniają one zazwyczaj rogi budynków, czy różnych sprzętów, które nie mogą zostać uszkodzone. Najczęściej pokrywane są żółtą farbą, na którą nakleja się czarne paski. W ten sposób są one bardzo widoczne, szczególnie w nocy. Ponadto sygnalizują kierowcom, że muszą zachować ostrożność. Ich montaż również nie jest trudny i można wykonać go niemal na każdym podłożu. Zazwyczaj wykorzystuje się do tego specjalne grube śruby.

Odbojnice narożne najczęściej stosowane są przez zakłady przemysłowe i firmy, które zajmują się budową garaży, czy parkingów. Jednak bez problemu można stosować je również w swoim domu. Oczywiście należy dobrać odpowiedni rodzaj i bez problemów można przyklejać je na rogi ścian. Ponadto dostępne są w wielu sklepach, po przystępnych cenach.